Pohledem Tatiany Dykové: Meda jako výzva

Proč vlastně zrovna tohle představení?

Proč?  To je přece pro herečku hozená rukavice! Paní Meda je velká žena, plná rozporů, umanutostí, velkorysosti…a mohla bych pokračovat v protikladech dál a  dál. To je bonbonek hrát takovéhle ženy a ještě k tomu češky! To je velká čest, ale taky trápení,vztekání a proklínání, proč jsem tuhle roli vzala! 🙂

Jaké je zkoušení Medy

Jestli se budu držet filozofie, že cíl je cesta, tak tady jsem šla opravdu bohatou krajinou. Dozvěděla jsem se hodně o výtvarném umění, o jiných životních postojích, o dějinách z jiného úhlu, o velké lásce…

Dozvědela jsem se zase kousek i o sobě a setkala jsem se s novými báječnými kolegy, na které se vždycky těším. Zkoušení bylo náročné, bylo jiné, protože se v našem představení snoubí moc složek: výtvarné, pohybové, taneční i hudební…

Meda není klasický muzikál, ale ani čistá činohra.

Je to specifické představení v netradičním prostoru..Je to něco,co chtělo jiný přístup a pevné nervy.

Ženský tým

Také jsem poprvé zkoušela se ženou režisérkou divadlo. Doteď jsem s nimi točila jen filmy. A světe div se, bylo to opravdu jiné. Chvilemi jsem propadala panice: „Bože! My potřebujem obrovského chlapa, který to vezme do svých rukou!“ A chvílemi jsem si pochvalovala: „Ještěže nám do toho neremcá chlap se svýma praktickýma radama!

Adéla je krasný blázínek! Má úžasnou fantazii..moc mě s ní zkoušky bavily!

Myslím, že tohle představení by ani muž režírovat nemohl. Hledal by na paní Medě mouchy.

V čem jsme se od začátku s Adélou shodly bylo, že naším cílem není hlavní hrdinku adorovat, ale zároveň ani odsuzovat. Je to prostě velká bojovnice, pro které já mám pochopení. A pokud se rozhodnete jít cestou bojovníka, nikdy nic nesvedete tak, aby jste se zavděčila všem.A to je možná to, co máme s paní Medou společného. Že prostě počítáte s tím, že budete někdy lézt lidem strašně na nervy, ale vy si prostě nemůžete pomoct, protože máte cíl a touha a síla vás žene!

Divadlo nebo film? 

Divadlo je pro mě alfa a omega. Je to dílna, ve které si herec může vše zkoušet. Hrát si, zdokonalovat techniku, experimentovat. 

Film má svoje neskutečné kouzlo, ale divadlo je nádherná iluze! Napojení s divákem. A taky divadlo je klid. S filmem stále někde cestujete, čekáte, je to o velké schopnosti stále nahazovat energii a soustředění.

Divadlo je pro mě větší svoboda a adrenalin! Ale jsem moc ráda, že mám to štěstí pohybovat se v obou těhle vodách.

Proč byste měli přijít?

Všechny ze srdce na představení zvu. Nejen z důvodu, že jsem do projektu společně s ostatními část svého srdce vložila, ale myslím si, že to bude večer, kdy se bude na co divat!

Divák bude mít možnost prožít jeden velký naplněný život, pozoruhodné ženy, která se setkala se zajimavými muži, ať už to byli umělci, politici nebo biznismeni své doby. Vlahý večer strávený na Kampě s Medou Mládkovou! Ja bych tedy šla!

Na viděnou v jednom z uvedených termínů představení v Museu Kampa!

27/05/2019

Pohledem choreografky stepu a herečky: Swingem ku zdraví!

Choreografka stepu a herečka Kateřina Steinerová vám poví o její spolupráci na představení Meda....