Pohledem správkyně sociálních sítí: Meda na netu

Jak to všechno začalo

Nejsem zrovna velký pisálek. Raději mluvím, než abych své myšlenky vyjadřovala prostřednictvím psaní. Mám pocit, že nikdy nedokážu přesně vyjádřit to, co bych zrovna chtěla. Kvůli tomuto blogu však udělám výjimku. Jak začít?

Bylo to někdy v minulém roce, kdy jsem se dozvěděla, že se chystá divadelní představení o paní Medě Mládkové. Naše produkční Terezka mi o tomto projektu vyprávěla, a právě díky ní, jsem se k práci na projektu dostala. Patří jí velké poděkování za to, že mě doporučila paní producentce a scénáristce Daniele Šteruské jako někoho, kdo by se mohl starat o sociální sítě. Byl podzim a mě čekalo první seznámení s Danielou. Obavy, zda zapůsobím, byly určitě na místě. Daniela je neskutečně inspirativní a cílevědomý člověk a její nadšení pro chystané představení mě velmi nadchlo. Říkala jsem si, že přesně takhle má vypadat člověk na svém místě. Naše první setkání dopadlo dobře, a my jsme si tedy plácly; začnu se starat o sociální sítě našeho představení, konkrétně o Facebook a Instagram. S Facebookem jsem již měla bohaté zkušenosti z minulosti. Instagram byl pro mě trošku novinkou, ale za to o to větší výzvou. Se vším jsem se musela seznamovat za chodu, oprášila jsem si nějaké techniky z mediální komunikace, kterou jsem vystudovala, a zjistila jsem, že to zvládnu, protože mě to neskutečně baví. Pevně věřím, že je mé nadšení i při pohledu na IG @predstavenimeda znát.

Co mi to všechno dalo?

Dost bylo ale řečí o mně. Díky možnosti, kterou mi Daniela dala, se nyní můžu dozvídat tolik zajímavých věcí o paní Medě, které za normálních okolností nejsou ani přístupné.  Například archivní fotografie nebo historky z jejího soukromého života. Než jsem do tohoto projektu vstoupila, přiznám se, že jsem o paní Medě příliš nevěděla, snad jen to, že je paní Meda Mládková mecenáška umění a že má úctyhodný věk. Teď toho však vím tolik, že mi pár řádků rozhodně nestačí. Paní Meda je žena, která si toho prožila tolik, co jeden člověk nestihne za několik životů. Paní Meda je ale především velmi inspirativní žena. Ano, tohle slovo jsem dneska už použila o pár řádků výše. Producentka a scénáristka Daniela Šteruská je inspirativní žena stejně jako paní Meda. Dvě silné ženy, které spojily síly, díky kterým vzniká divadelní představení Meda. Ještě nesmím zapomenout na režisérku Adélku Stodolovou, bez které by se síly a emoce jen stěží přenesly na jeviště. 

Neskutečně se těším až bude představení hotové, a proto se ho snažím propagovat na sociálních sítích tak, aby zaujalo, co nejvíce lidí, především ale s úctou a srdcem. V dnešní uspěchané a neosobní době právě na srdíčko lidé často zapomínají. Nebojte se projevovat emoce i mimo sociální sítě a nezapomínejte žít život i mimo ně. A pokud vás zajímá, co přesně na sociálních sítích vytvářím a chcete se podívat např. na výše zmíněné archivní fotografie paní Medy, tak dejte follow . A hlavně to nejdůležitější, přijďte na představení!!!!

Závěrem

Pokud byste něco potřebovali,  napište na lenka@predstavenimeda.cz  a já se pokusím vám odpovědět.

Moc se na vás v létě těším! Na představení se můžete přijít podívat na jednom z uvedených termínů představení v Museu Kampa!

07/03/2019

Pohledem produkční: Kdo vše stojí za představením MEDA?

Tereza Nyklová je hlavní produkční představení o Medě Mládkové. Prozradí vám, kdo vše za...
18/04/2019

Pohledem režisérky: Kdo je pro mne paní MEDA?

Přinášíme krátké zamyšlení talentované režisérky hry MEDA, Adély Laštovkové Stodolové, nad divadelním představením a...